Projekt „Informatyku! pracodawcy czekają na Ciebie” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Projekt „Informatyku! pracodawcy czekają na Ciebie” realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 w ramach Działania XI.3 Kształcenie zawodowe. Beneficjentem Projektu jest Powiat Zduńskowolski a realizatorem Zespół Szkół Elektronicznych im. Stanisława Staszica w Zduńskiej Woli.
Czas realizacji Projektu: od 01.10.2021 do 30.09.2023 roku.
Projekt realizowany jest dla 100 uczniów ZSE w Zduńskiej Woli im. Stanisława Staszica, głównie o profilu TI i TP.
Głównym celem Projektu jest podniesienie zdolności do zatrudnienia 100 uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych im. Stanisława Staszica w Zduńskiej Woli (ZSE) poprzez organizację zajęć dodatkowych umożliwiających zdobycie kwalifikacji zawodowych, kompetencji oraz zapewnienie staży zawodowych w firmach woj. łódzkiego w branży informatycznej i elektronicznej.
Projekt ma również na celu zakup nowoczesnego sprzętu do pracowni do pracowni zawodowej hybrydowej oraz aktualizacja programów staży zawodowych na kierunku TI i TP we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.
W ramach projektu będą się odbywały następujące kursy i zajęcia:
Szkolenia | Liczba godzin |
Nowoczesnych metod montażu, konserwacji i napraw pakietów oraz komponentów elektronicznych występujących we współczesnych urządzeniach techniki komputerowej wraz z komponentem dla pakietów elektronicznych działających w aplikacjach SPACE dla100os.(10gr.po10os.),każda gr.32h(4dni x8h) | 320 |
Diagnozowania i usuwania usterek komputera osobistego i urządzeń peryferyjnych zawierających w szczególności komponenty Ball Grid Array, dla 100os.(10gr.po 10os.),każda gr.16h(2dni po 8h) | 160 |
Ochrona przed elektrycznością statyczną, a stanowiska monterskie do naprawy zestawu komputerowego (ESD) dla100os. (10gr.po10os.),każda gr.8h | 80 |
Administracja sieciowymi systemami operacyjnymi (ASSO)-I dla100os.(10gr.po10os.),każda gr.40h(5ni po 8h) | 400 |
Administracja sieciowymi systemami operacyjnymi (ASSO)-II dla100os.(10gr.po10os.),każda gr.40h(5ni po 8h) | 400 |
Płatny staż 1 miesięczny w czasie wakacji | min. 150 |
W rezultacie realizacji projektu wzrośnie zdolność zatrudnienia uczniów biorących udział w projekcie, podniosą oni swój poziom wiedzy i umiejętności zawodowych w zakresie tematyki poszczególnych szkoleń i zajęć dodatkowych.
Łączna wartość wydatków kwalifikowanych: 1 777 658,83 PLN
Łączna wartość dofinansowania: 1 599 892,94 PLN
Wszelkich informacji na temat Projektu udziela Pani Kama Kaczmarek i Pan Krzysztof Papierski.
Biuro Projektu znajduje się w pokoju 4e (obok księgowości).
Realizator Projektu: Powiat Zduńskowolski – Zespół Szkół Elektronicznych im. Stanisława Staszica w Zduńskiej Woli
W OKRESIE WAKACJI VII-VIII 2023 R.
Odbywały się płatne staże zawodowe dla 50 uczniów w firmach z woj. łódzkiego (m.in. z ŁSSE).
DiagnozowaniE i usuwaniE usterek komputera osobistego i urządzeń peryferyjnych zawierających w szczególności komponenty Ball Grid Array
W miesiącu kwietniu 2023 odbyły się szkolenia dla 10 grup uczestników projektu.
SZKOLENIE IPC cd
W marcu i kwietniu 2023 odbyło się szkolenie pn. „Nowoczesnych metod montażu, konserwacji i napraw pakietów oraz komponentów elektronicznych występujących we współczesnych urządzeniach techniki komputerowej wraz z komponentem dla pakietów elektronicznych działających w aplikacjach SPACE” dla 8 grup po 10 osób
SZKOLENIE ASSO II cd
Szkolenie pn. Administracja sieciowymi systemami operacyjnymi (ASSO II) – Linux, rozpoczęło się w lutym 2023 r. i zostało zaplanowane do realizacji w miesiącach II-III.2023r. dla 5grup, 50 osób z naboru 2
SZKOLENIE IPC
W listopadzie i grudniu 2022 rozpoczęło się szkolenie pn. „Nowoczesnych metod montażu, konserwacji i napraw pakietów oraz komponentów elektronicznych występujących we współczesnych urządzeniach techniki komputerowej wraz z komponentem dla pakietów elektronicznych działających w aplikacjach SPACE” dla 2 grup po 10 osób .
WYSTARTOWAŁO SZKOLENIE ASSO II
Szkolenie pn. Administracja sieciowymi systemami operacyjnymi (ASSO II) – Linux, rozpoczęło się we październiku 2022 r. i zostało zaplanowane do realizacji w miesiącach X-XII.2022r. dla 5grup, 50 osób z naboru 1
Ochrona przed elektrycznością statyczną cd
Szkolenie ESD – Ochrona przed elektrycznością statyczną, a stanowiska monterskie do naprawy zestawu komputerowego rozpoczęło się w październiku i zakończyło w listopadzie 2022 dla dla 5grup, 50 osób z naboru 2.
WYSTARTOWAŁO SZKOLENIE ASSO I
Szkolenie pn. Administracja sieciowymi systemami operacyjnymi (ASSO I) – Windows, rozpoczęło się we wrześniu 2022 r. i zostało zaplanowane do realizacji w miesiącach IX-X.2022r. dla 5grup, 50 osób z naboru 1 oraz w miesiącach I-II.2023 r. dla 5grup, 50 osób z naboru2.
Posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej
20 września 2022r. odbyło się posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej, na którym dokonano analizy wniosków rekrutacyjnych kandydatów zgłoszonych do projektu. W postępowaniu rekrutacyjnym Komisja wzięła pod uwagę 26 wniosków z potwierdzonym pisemnym oświadczeniem woli udziału w projekcie oraz formularzem zgłoszeniowym. Po zakończonym postępowaniu rekrutacyjnym do udziału w projekcie przyjęto 26 osób (lista zakwalifikowanych do wglądu w Biurze Projektu). Rozpoczęto rekrutację uzupełniającą, którą zakończono 13 października rekrutując kolejne 24 osoby.
Rekrutacja do projektu
We wrześniu 2022 r. ruszyła rekrutacja do projektu w naborze 2. Szczegóły rekrutacji opisane zostały w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie, który dostępny jest w załącznikach.
Formularz zgłoszenia i deklarację uczestnictwa należy składać do wychowawcy klasy. Wychowawca po wystawieniu rekomendacji przekazuje dokumenty do sekretariatu.
Termin składania formularzy zgłoszenia do 16.09.2022 r.
W OKRESIE WAKACJI VII-VIII 2022 R.
Odbywały się płatne staże zawodowe dla 50 uczniów w firmach z woj. łódzkiego (m.in. z ŁSSE).
Ochrona przed elektrycznością statyczną
Szkolenie ESD – Ochrona przed elektrycznością statyczną, a stanowiska monterskie do naprawy zestawu komputerowego zostało przeprowadzone w kwietniu 2022 dla dla 5grup, 50 osób z naboru 1.
Posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej
19 października 2021r. odbyło się posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej, na którym dokonano analizy wniosków rekrutacyjnych kandydatów zgłoszonych do projektu. W postępowaniu rekrutacyjnym Komisja wzięła pod uwagę 67 wniosków z potwierdzonym pisemnym oświadczeniem woli udziału w projekcie oraz formularzem zgłoszeniowym. Po zakończonym postępowaniu rekrutacyjnym do udziału w projekcie przyjęto 50 osób (lista zakwalifikowanych do wglądu w Biurze Projektu). Rekrutacja w naborze 1 została zamknięta.
Rekrutacja do projektu
1 października 2021 r. ruszyła rekrutacja do projektu. Szczegóły rekrutacji opisane zostały w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie, który dostępny jest w załącznikach.
Formularz zgłoszenia i deklarację uczestnictwa należy składać do wychowawcy klasy. Wychowawca po wystawieniu rekomendacji przekazuje dokumenty do sekretariatu.
Termin składania formularzy zgłoszenia do 18.10.2021 r.
Załączniki: