
Projekt „Postaw na dobry zawód – elektronik to ty” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Projekt „Postaw na dobry zawód – elektronik to ty” realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 w ramach Działania XI.3 Kształcenie zawodowe. Beneficjentem Projektu jest Powiat Zduńskowolski a realizatorem Zespół Szkół Elektronicznych im. Stanisława Staszica w Zduńskiej Woli.
Czas realizacji Projektu: od 01.10.2019 do 30.09.2021 roku.
Projekt realizowany jest dla 100 uczniów ZSE w Zduńskiej Woli im. Stanisława Staszica, o profilu elektronicznym.
Głównym celem Projektu jest podniesienie zdolności do zatrudnienia 100 uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych im. Stanisława Staszica w Zduńskiej Woli (ZSE) poprzez organizację zajęć dodatkowych umożliwiających zdobycie kwalifikacji zawodowych, kompetencji, programu doradztwa zawodowego oraz zapewnienie staży zawodowych w firmach woj. łódzkiego w branży elektronicznej i informatycznej.
Projekt ma również na celu zakup nowoczesnego sprzętu do pracowni zawodowych zgodnie z podstawą programową w zawodzie TE oraz aktualizacja programów staży zawodowych na kierunku TE we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.
W ramach projektu będą się odbywały następujące kursy i zajęcia:
Szkolenia | Liczba godzin |
Zaawansowane metody lutowania i napraw pakietów elektronicznych wraz z komponentem dla pakietów elektronicznych działających w przestrzeni kosmicznej dla100os.(10gr.po10os.),każda gr.48h(6dni x8h) | 480 |
Pakiety elektroniczne z komponentami Ball Grid Array w praktyce, w tym również zastosowania SPACE dla 100os.(10gr.po 10os.),każda gr.16h(2dni po 8h), | 160 |
Elektryczność statyczna, a urządzenia elektroniczne (ESD) dla100os.(10gr.po10os.),każda gr.8h | 80 |
Koło elektroników, 1 grupa po 5 osób, 4h w m-cu w roku szkolnym 2019/2020 | 32 |
Koło elektroników, 1 grupa po 5 osób, 4h w m-cu w roku szkolnym 2020/2021 | 32 |
Szkolenia SEP, 10gr. po 10os., każda gr. po 32h(24h zaj., 8h egzamin) | 320 |
Doradztwo edukacyjno-zawodowe,10 grup po 10uczniów x16 h(2 spotkania po 8h) | 160 |
Płatny staż 1 miesięczny w czasie wakacji | min. 150 |
W rezultacie realizacji projektu wzrośnie zdolność zatrudnienia uczniów biorących udział w projekcie, podniosą oni swój poziom wiedzy i umiejętności zawodowych w zakresie tematyki poszczególnych szkoleń i zajęć dodatkowych.
Łączna wartość wydatków kwalifikowanych: 1 967 406,48 PLN
Łączna wartość dofinansowania: 1 672 295,50 PLNFormularz zgłoszenia, deklarację uczestnictwa i oświadczenie proszę składać do wychowawcy klasy.
Termin składania formularzy zgłoszenia dla naboru 2 do 10.10.2020r.
Termin składania formularzy zgłoszenia dla naboru 1 do 10.10.2019r.
Wszelkich informacji na temat Projektu udziela Pani Kama Kaczmarek i Pan Krzysztof Papierski.
Biuro Projektu znajduje się w pokoju 4e (obok księgowości).

Realizator Projektu: Powiat Zduńskowolski – Zespół Szkół Elektronicznych im. Stanisława Staszica w Zduńskiej Woli
W okresie wakacji
W okresie wakacji odbywały się płatne staże zawodowe dla 50 uczniów w firmach z woj. łódzkiego (m.in. z ŁSSE). Staże zostały poprzedzone konsultacjami z przedstawicielami firm, celem opracowania IPS dla stażystów.
SEP
W kwietniu i maju 2021 r. rozpoczęły się szkolenia SEP, które będą kontynuowane od września 2021 r.
Doradztwo zawodowe
W terminie od stycznia do kwietnia 2021 r. odbywały się zajęcia dodatkowe z „Doradztwa edukacyjno-zawodowego” dla wszystkich uczestników projektu w wymiarze 16 h.
Grudzień 2020 r.
W grudniu 2020 r. uczniowie ZSE brali udział w szkoleniach stacjonarnych z:
– Zaawansowane metody lutowania i napraw pakietów elektronicznych wraz z komponentem dla pakietów elektronicznych działających w przestrzeni kosmicznej.
– Pakiety elektroniczne z komponentami Ball Grid Array w praktyce, w tym również zastosowania SPACE
Zdalny listopad
W listopadzie 2020 r. w systemie zdalnym odbywała się część teoretyczne szkoleń dla50 osób z:
– Zaawansowane metody lutowania i napraw pakietów elektronicznych wraz z komponentem dla pakietów elektronicznych działających w przestrzeni kosmicznej.
– Pakiety elektroniczne z komponentami Ball Grid Array w praktyce, w tym również zastosowania SPACE
– Elektryczność statyczna, a urządzenia elektroniczne (ESD)
NABÓR 2 DO PROJEKTU
Ruszył drugi nabór do Projektu. Formularz zgłoszenia (załącznik 1), deklarację uczestnictwa (załącznik 2) oraz oświadczenie uczestnika projektu (załącznik 4) należy składać do wychowawcy klasy. Termin składania formularzy zgłoszenia do 10.10.2020 r. Wszelkich informacji na temat Projektu udzielają: Pan Krzysztof Papierski oraz Pani Kama Kaczmarek. Biuro Projektu znajduje się w pokoju 4e (obok księgowości).
SZKOLENIE IPC W ZDNIACH 31.08-12.09.2020
W dniach 31.08-12.09.2020 realizowane było szkolenie stacjonarne „Zaawansowane metody lutowania i napraw pakietów elektronicznych wraz z komponentem dla pakietów elektronicznych działających w przestrzeni kosmicznej” dla 4 grup – po 10 osób – 4dnix8h. Na szkoleniu uczniowie zdobywali następujące umiejętności: montażu komponentów wykonanych w technologii przewlekanej w tym SPACE, montażu komponentów wykonanych w technologii powierzchniowej w tym SPACE, naprawy i modyfikacji układów elektronicznych oraz płytek drukowanych, demontażu















W OKRESIE WAKACJI VII-VIII 2020 R.
Odbywały się płatne staże zawodowe dla 50 uczniów w firmach z woj. łódzkiego (m.in. z ŁSSE).









ZDALNE SZKOLENIE IPC W ZDNIACH 14-15.05.2020
W dniach 14-15.05.2020 realizowane było szkolenie zdalne „Zaawansowane metody lutowania i napraw pakietów elektronicznych wraz z komponentem dla pakietów elektronicznych działających w przestrzeni kosmicznej” dla 1 grupy- 10 osób – 2dnix8h. Na szkoleniu uczniowie nabywali wiedzę nt: montażu komponentów wykonanych w technologii przewlekanej w tym SPACE, montażu komponentów wykonanych w technologii powierzchniowej w tym SPACE, naprawy i modyfikacji układów elektronicznych oraz płytek drukowanych, demontażu elementów PTH i SMD oraz elementów przewlekanych i powierzchniowych.




ZDALNE SZKOLENIE IPC W ZDNIACH 12-13.05.2020
W dniach 12-13.05.2020 realizowane było szkolenie zdalne „Zaawansowane metody lutowania i napraw pakietów elektronicznych wraz z komponentem dla pakietów elektronicznych działających w przestrzeni kosmicznej” dla 2 grup – po 10 osób – 2dnix8h. Na szkoleniu uczniowie nabywali wiedzę nt: montażu komponentów wykonanych w technologii przewlekanej w tym SPACE, montażu komponentów wykonanych w technologii powierzchniowej w tym SPACE, naprawy i modyfikacji układów elektronicznych oraz płytek drukowanych, demontażu elementów PTH i SMD oraz elementów przewlekanych i powierzchniowych.




ZDALNE SZKOLENIE BGA W ZDNIACH 04-08.05.2020
W dniach 04-08.05.2020 odbyły się zajęcia zdalne z „Pakiety elektroniczne z komponentami Ball Grid Array w praktyce, w tym również zastosowania SPACE (BGA)” dla 5 grup po 10 osób – po 8h. Na zajęciach uczniowie nabyli wiedzę dotyczącą obsługiwania elementów elektronicznych ze szczególnym zwróceniem uwagi na zjawiska wyładowania elektrostatycznego i przepięcia elektrycznego, lutowania –ołowiowe i Lead Free, rozróżniania komponentów elektronicznych występujących w technologii PTH i SMT, montażu i demontażu elementów przewlekanych i powierzchniowych w tym dla aplikacji SPACE, montażu, demontażu i reballingu elementów Ball Grid Array. Praktyczny aspekt szkolenia odbędzie się w późniejszym terminie.
ZDALNE SZKOLENIE IPC W ZDNIACH 29-30.04.2020
W dniach 29-30.04.2020 realizowane było szkolenie zdalne „Zaawansowane metody lutowania i napraw pakietów elektronicznych wraz z komponentem dla pakietów elektronicznych działających w przestrzeni kosmicznej” dla 1 grupy- 10 osób – 2dnix8h. Na szkoleniu uczniowie nabywali wiedzę nt: montażu komponentów wykonanych w technologii przewlekanej w tym SPACE, montażu komponentów wykonanych w technologii powierzchniowej w tym SPACE, naprawy i modyfikacji układów elektronicznych oraz płytek drukowanych, demontażu elementów PTH i SMD oraz elementów przewlekanych i powierzchniowych.


ZDALNE SZKOLENIE ESD W ZDNIACH 20-24.04.2020
W dniach 20.04-24.04 odbyły się zajęcia zdalne z „Elektryczność statyczna, a urządzenia elektroniczne (ESD)” dla 5 grup po 10 osób – po 8h. Na zajęciach uczniowie nabyli wiedzę w zakresie: umiejętność tworzenia i użytkowania stref zabezpieczonych przed wyładowaniem elektrostatycznym (ang. EPA), umiejętność audytowania strefy EPA, umiejętność obsługiwania elementów elektronicznych ze szczególnym zwróceniem uwagi na zjawiska wyładowania elektrostatycznego i przepięcia elektrycznego w urządzeniach techniki komputerowej.
ZDALNE SZKOLENIE IPC W ZDNIACH 01,03-07.02.2020
W dniach 01,03-07.02.2020 realizowane było szkolenie „Zaawansowane metody lutowania i napraw pakietów elektronicznych wraz z komponentem dla pakietów elektronicznych działających w przestrzeni kosmicznej” dla 1 grupy – 10 osób – 6dnix8h. Na szkoleniu uczniowie zdobywali następujące umiejętności: montażu komponentów wykonanych w technologii przewlekanej w tym SPACE, montażu komponentów wykonanych w technologii powierzchniowej w tym SPACE, naprawy i modyfikacji układów elektronicznych oraz płytek drukowanych, demontażu elementów PTH i SMD oraz elementów przewlekanych i powierzchniowych.






Posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej – w sprawie naboru uzupełniającego
09.12.2019r. odbyło się posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej, na którym dokonano analizy wniosków rekrutacyjnych, w drugim naborze uzupełniającym, kandydatów zgłoszonych do projektu. W postępowaniu rekrutacyjnym Komisja wzięła pod uwagę 3 wnioski z potwierdzonym pisemnym oświadczeniem woli udziału w projekcie oraz formularzem zgłoszeniowym. Po zakończonym postępowaniu rekrutacyjnym do udziału w projekcie przyjęto 3 osoby (lista zakwalifikowanych w załącznikach). Rekrutacja została zakończona.
Posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej – w sprawie naboru uzupełniającego
15.11.2019r. odbyło się posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej, na którym dokonano analizy wniosków rekrutacyjnych, w naborze uzupełniającym, kandydatów zgłoszonych do projektu. W postępowaniu rekrutacyjnym Komisja wzięła pod uwagę 19 wniosków z potwierdzonym pisemnym oświadczeniem woli udziału w projekcie oraz formularzem zgłoszeniowym. Po zakończonym postępowaniu rekrutacyjnym do udziału w projekcie przyjęto 19 osób (lista zakwalifikowanych w załącznikach). Pozostały 3 wolne miejsca.
Koło Elektroników
Od 18.10.2019 r. prowadzone są zajęcia dodatkowe „Koło elektroników” dla 5 uczniów. Harmonogram zajęć dostępny w załącznikach do pobrania.
Posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej
10 października 2019r. odbyło się posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej, na którym dokonano analizy wniosków rekrutacyjnych kandydatów zgłoszonych do projektu. W postępowaniu rekrutacyjnym Komisja wzięła pod uwagę 28 wniosków z potwierdzonym pisemnym oświadczeniem woli udziału w projekcie oraz formularzem zgłoszeniowym. Po zakończonym postępowaniu rekrutacyjnym do udziału w projekcie przyjęto 28 osób (lista zakwalifikowanych w załącznikach). Rekrutacja trwa.
REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA
Ruszyła rekrutacja uzupełniająca dla uczniów ZSE do Projektu „Postaw na dobry zawód – elektronik to ty”.
Spotkanie informacyjne z rodzicami
12 września 2019r. zostało zorganizowane spotkanie informacyjne z rodzicami, na którym przedstawiono najważniejsze założenia dotyczące realizacji projektów unijnych.



Załączniki: